Hizmet ve Kullanım Koşulları

Batangemi (bundan sonra “UYGULAMA” olarak anılacaktır Taksitci Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti.’ne aittir. Uygulama Taksitci Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. (UYGULAMA, "Biz") tarafından sağlanmaktadır. Taksitci Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti.’ne ait uygulamaların kullanımını sağlayan Genel Hüküm ve Koşullar, Taksitci Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. tarafından size verilen tüm hizmetler için geçerlidir. Bu sözleşme gelecekteki işlemlere de uygulanacaktır. Uygulamaları kurarak veya çalıştırarak bu Genel Hüküm ve Koşulları kabul ettiğinizi açıkça belirtmiş olursunuz.

Bu Hizmet Şartları ve UYGULAMA Gizlilik Politikası sizin, zaman zaman tarafımızca sunulan UYGULAMA un yazılım uygulamalarını, web sitelerini, araçlar ve diğer özellikleri kullanmanızı sağlayacaktır (bunların tamamı “Hizmetler” olarak anılır). Hizmetlerden herhangi birine erişimle veya bunları kullanarak bu Şartlara tabi olmayı kabul etmektesiniz. Diğer üçüncü şahıs hizmetleri ise ilgili üçüncü şahısların hizmet şartları ve gizlilik politikası sizin tarafınızdan gerçekleştirilecek herhangi bir kullanımda geçerli olacaktır. Eğer siz, bir ticari işletme olarak UYGULAMA’ı kullanıyorsanız yaptığınız işlemlerin ticari işletmeniz için bağlayıcı olduğunu unutmayınız.

Hizmetlerin belirli özellikleri, ilave yönerge, şart veya kurallara tabi olabilir. Bunlar söz konusu hizmetlerle bağlantılı olarak yayınlanacaktır. Tüm bu ilave şartlar, yönergeler ve kurallar bu şartlara atıfta bulunularak dahil edilmiştir. 

Bu Hizmet Şartları ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bize destek@batangemi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 03.05.2021

 1. Uygulama İçeriği ve Ücretlendirme

Batangemi, kullanıcıya geniş ürün yelpazesinden ürün seçerek satın alma imkanı sunan bir elektronik ticaret platformudur.

Ülke bazlı uygulama içi satın almalarda farklı ücretler belirlenebilmektedir. Değişiklik gösteren ücret bilgileri kullanıcılara satın alma öncesi bildirilir. Ancak kullanıcılar Apple ve hesaplarında kendi ayarlarında değişiklik yaparak farklı bir ülkeyi seçerler ise kullanıcıya bildirilen ücret değişiklik gösterebilir. Kullanıcılara bildirilen ücretler hesap ayarlarında seçmiş oldukları ülkeye göre düzenlenmiştir. İptal etmediğiniz sürece, hizmetiniz her hizmet döneminin sonunda otomatik olarak yenilenir ve bir önceki hizmet döneminin uzunluğu kadar tekrarlanır.

Apple tarafından sunulan 4 ayrı uygulama içi satın alma sistemleri vardır.

Kullanıldığında tüketilen uygulama içi satın alımlar, bir kez kullanılır, tükenir ve tekrar satın alınabilir.

Kullanıldığında Tükenmeyen Abonelikler

Kullanıcılar uygulamada kullanıldığında tükenmeyen bazı özellikler satın alabilirler. Bu ek özellikler bir kez satın alınır ve süresi dolmaz. (örneğin bir fotoğraf uygulamasındaki ek filtreleri)

Otomatik         Yenilenen        Abonelikler
Kullanıcılar, periyodik olarak güncellenen içerik erişimleri satın alabilirler. Bu abonelikler, kullanıcılar iptal etmeye karar verene kadar sürekli olarak ücretlendirilirler.

 • Abonelik süreleri ödeme ekranlarında belirtilmiş olup, her periyoddan sonra tekrarlamaktadır.
 • Abonelik ücreti seçtiğiniz pakete bağlıdır ve onay ekranında görünecektir.
 • Ödeme, alışverişin onaylanmasıyla iTunes Hesabınıza yansıtılacaktır.
 • Otomatik yenileme özelliği geçerli abonelik süresinden en az 24 saat önce devre dışı bırakılmadığı takdirde abonelik otomatik olarak yenilenecektir.
 • Hesap, geçerli süresinin sona ermesinden 24 saat önce yenilenme için ücretlendirilecek ve yenileme ücreti belirlenecektir.
 • Abonelikler kullanıcılar tarafından yönetilebilir ve otomatik yenileme özelliği alışverişten sonra kullanıcının Hesap Ayarları kısmından devre dışı bırakılabilir.
 • Ücretsiz deneme süresinde teklif edilen kotaların kullanılmayan kısımları, uygulanabildiği yerde, kullanıcı o tarihte ilgili yayın için abonelik satın aldığı zaman geçerliliğini yitirecektir.
 • Aboneliğinizi bu bağlantıyı kullanarak iptal edebilirsiniz: https://support.apple.com/en-us/HT202039

Yenilenmeyen Abonelikler
Kullanıcılar, belirli süre için geçerli olan hizmetleri satın alabilirler. Bu tür abonelikler otomatik olarak yenilenmezler, kullanıcıların her defasında yenilemesi gerekir.”

Para iadesi talepleri UYGULAMA tarafından değil, Apple tarafından ele alınır. Para iadesi talep etmek için iTunes üzerinden Apple Kimliğine tıklayıp, “Satın alma geçmişi” ni seçip, işlemi bulup ve “Problem Bildir” e tıkladığınızda problem çözülecektir. Ayrıca, https://getsupport.apple.com  adresinden de talep gönderilebilir.

2.Kişisel Bilgiler  

Kullanıcılarımızın irtibat kişilerinin ve kişisel bilgilerinin güvenliği ve korunması konusunda size güvence sunmaktayız. UYGULAMA Gizlilik Politikası, kişisel bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı, paylaştığımızı ve işlediğimizi tarif etmektedir. UYGULAMA’nın; kişisel bilgileri, burada tarif edilen şekilde toplayabileceğini, kullanabileceğini, paylaşabileceğini veya işleyebileceğini kabul etmektesiniz. 

Kullanıcı, UYGULAMA’ya kaydolmak için şayet Facebook veya başka sitelerdeki ve uygulamalardaki hesapları ile kaydolmayı tercih etmiş ise, Kullanıcı'nın gerekli profil bilgileri için erişim izinlerini vermesi şarttır. Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir. Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden UYGULAMA sorumlu tutulamaz.

 1. Tarafların Hakları 

Aramızda yazılı olarak farklı şekilde anlaşmaya varılmadığı sürece kişisel, münhasır olmayan, transfer edilemez ve sınırlı olarak Hizmetleri kullanma hakkını ancak kişisel ve ticari olmayan bir şekilde kullanabilirsiniz. UYGULAMA Hizmetlerini sahibi olmadığınız bir cihaz üzerinde kullanamazsınız.

UYGULAMA yazılım uygulamalarını, bunların güncellemelerini veya herhangi bir bölümünü;

 • Kopyalayamazsınız,
 • Kaynak koda dönüştüremezsiniz,
 • Ters mühendislik uygulamalarına tabi tutamazsınız,
 • Parçalara ayıramazsınız,
 • Değiştiremezsiniz,
 • UYGULAMA’nın kaynak koduna hiçbir şekilde erişemez, oluşturamaz ve değiştiremezsiniz,
 • Türev çalışmalarını yaratamazsınız.

 

Bunun istisnaları ise; 1) yukarıda bahsi geçen kısıtlamaların yürürlükteki kanunlarca yasaklanması, 2) iş bu Hizmet Şartlarına göre bunlara belirli bir seviyede izin verilmesi, 3) UYGULAMA yazılım uygulamalarında yer alan herhangi açık kaynak bileşeninin kullanımını yöneten lisans şartlarının bunlara izin vermesidir.

Sizlere, UYGULAMA’in ismini, ticari markalarını veya diğer ticari sembollerini kullanma izni verilmemiştir. UYGULAMA, size bu Şartlar altında açıkça verilmemiş olan tüm hakların sahibidir. 

 1. UYGULAMA Güncellemeleri

UYGULAMA’a özellik veya işlev eklemek veya kaldırmak hakkını saklı tutuyoruz. Cep telefonunuza kurulduğunda, UYGULAMA periyodik olarak sunucularımızla iletişim kurar. UYGULAMA ‘nin yeni bir sürümünü piyasaya sunduğumuzda veya yeni özellikler eklediğimizde cep telefonunuzda UYGULAMA ‘nin güncellenmesini isteyebiliriz. Bu güncelleme otomatik olarak yapılabilir veya önceden bildirimde bulunulabilir ve hepsi aynı anda veya birden çok oturumda gerçekleşebilir. UYGULAMA 'nin güncellenmiş sürümlerini kullanmaya başlamadan önce Hizmet Şartları’nı incelemeniz ve o tarihte geçerli olan Hizmet Şartları’nı kabul etmeniz gerekebilir. UYGULAMA ‘nin önceki sürümlerini sürdürmek için geçerli olan herhangi bir yükümlülüğün UYGULAMA’nin güncellemelerinin, tamamlayıcılarının veya sonraki sürümlerinin kullanıma sunulmasıyla sona erdirilebileceğini kabul edersiniz.

5.Destek

UYGULAMA Hizmetler için uygun ve etkin teknik destek vermek, güncellemeler ve geliştirmeleri sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Buna rağmen UYGULAMA bu Şartlar altında Hizmetler için herhangi destek veya bakım sağlamak zorunda değildir. UYGULAMA zaman zaman sağlanan destek, güncelleme veya geliştirmeleri sınırlama veya sona erdirme hakkını saklı tutar.

 1. Erişim

UYGULAMA 'a erişmek ve kullanmak için gerekli ekipmanı, İnternet bağlantılarını, cihazları ve servis planlarını kendi masraflarınızdan sağlamalısınız UYGULAMA ‘a bir mobil ağ üzerinden erişirseniz, ağınız veya dolaşım sağlayıcınız tarafından mesaj, veri veya diğer ücretlendirmeler söz konusu olabilir. Aygıtınızdan UYGULAMA ‘a erişmek için uğradığınız tüm masraflardan yalnızca siz sorumlusunuz. UYGULAMA’ın tüm dillerde mevcut olduğunu veya UYGULAMA ‘ın belirli bir yerde kullanılmaya uygun olduğunu veya herhangi bir yerde kullanılabileceğini beyan etmiyoruz

7.Kullanıcının Yükümlülükleri ve Kısıtlamaları 

UYGULAMA ile Hizmetlerin Kullanıcısı olarak paylaşabileceğiniz herhangi bilgi ve içerik yürürlükteki kanunları ihlal etmemektedir. Bu bilgi ve içerikler Hizmetlere de zarar vermeyecektir.

Bizle yazılı olarak ayrıca anlaşmaya varılmadığı sürece Hizmetler veya İçeriği ticari olarak kullanamazsınız. Hizmetler veya İçeriği izinsiz olarak alamazsınız. UYGULAMA ın haklarına itiraz etmemeyi veya diğer kullanıcılar tarafından temin edilen içeriğe dair herhangi hak iddia etmemeyi kabul etmektesiniz (bunun tek istisnası bu Şartlar altında açıkça verilmiş olan haklardır). İçeriği sadece bu şartlarda açıkça belirtilen çerçevede kullanmayı kabul etmektesiniz. 

Hizmetler, İçerik veya Bilgiler konusunda;

 • Hizmetlerin düzenli bir şekilde işlemesini engelleyemezsiniz,
 • UYGULAMA trafiğini yönlendirmezsiniz,
 • Diğer sahte veya yanıltıcı uygulamaları takip edemezsiniz,
 • Bunların paralel bir deposunu oluşturmazsınız
 • Bizimle rekabet etmek için hizmetlerimizi, bilgilerimizi ve içeriklerimizi kullanamazsınız.

Herhangi bir içerik ve herhangi bir üçüncü tarafın hizmetler yoluyla erişilebilir durumda olan bilgileri de dahil olmak üzere hizmetlerin içerdiği herhangi bir bilginin erişilemez hale getirilmesi kesinlikle yasaktır.

Hizmetleri veya İçeriği yasa dışı, zararlı, diğer kullanıcılar veya üçüncü şahıslar tarafından saldırı kabul edilebilecek herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Hizmetleri veya içeriği, ağa izinsiz bir şekilde girmek veya ağ kapasitesini zorlamak da dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere yetkisiz bir şekilde istismar etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hizmetlerimizi veya içeriğimizi herhangi bir şekilde bir diğer tarafın tacizi, istismarı, gizlice izlenmesi, tehdit edilmesi, iftira veya herhangi bir başka durumda kişilik haklarına zarar vermeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Tarafınızca böyle bir kullanımdan dolayı alabileceğiniz herhangi bir taciz edici, tehdit edici, iftira, hakaret veya yasa dışı içerikli iletiden dolayı UYGULAMA ın herhangi bir şekilde sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. UYGULAMA ta mevcut olan diğer çözümlere rağmen hizmetleri veya içeriği yasaklanmış herhangi bir şekilde kullanıyorsanız, bu kullanımın buradaki koşulların önemli bir ihlali olduğunu, UYGULAMA ın önceden haber vermeksizin hizmet kullanımınızı durdurabileceğini veya sonlandırabileceğini kabul etmektesiniz.

8.Tescilli Haklar  

Hizmetler; telif hakları ve uluslararası telif hakkı anlaşmaları ile diğer fikri mülkiyet kanunları ve anlaşmalarıyla korunmaktadır. UYGULAMA ve Lisansörleri, Hizmetler ve ilgili tüm fikri mülkiyet haklarındaki mülkiyeti saklı tutmaktadır. Bunlar telif haklarını, ticari markaları, ticari adları, veri tabanı haklarını ve patentleri de kapsar. Size Hizmetleri kullanmak için bu Şartlara tabi olmak üzere sınırlı bir hak verilmektedir. Ancak size hiçbir fikri mülkiyet hakkı devredilmiş veya lisansı verilmiş sayılmayacaktır. 

9.Üçüncü Şahıs İçeriği

UYGULAMA Hizmetleri, üçüncü şahıs web siteleri ve hizmetlerinin temin ettiği içeriklerle ilgili linkler içerebilir. Bu üçüncü şahısların içerikleri, web siteleri ve hizmetleri üçüncü şahısların koşullarına tabi olabilir. UYGULAMA söz konusu üçüncü şahısların içerikleri, web siteleri veya hizmetleri sonucu meydana gelecek zararlardan sorumlu değildir.

 1. UYGULAMA ’nın Kaldırılması

Kaldırma ve kaldırma yöntemleri cihazınıza bağlı olarak değişir. UYGULAMA’yı kaldırmak için lütfen cihazınızın uygulama yöneticisini kullanın veya cihazınızın kullanma kılavuzuna başvurun.

 11.Garantilerle/Taahhütlerle ilgili Feragat  

Yürürlükteki kanunların izin verdiği sınırlarda UYGULAMA hizmetlerle, kaliteleriyle, performanslarıyla, ticari olarak uygunluklarıyla veya herhangi üçüncü şahsın haklarını ihlalleriyle ilgili açık veya zımni olarak hiçbir garanti/taahhütte veya beyanda bulunmaz. Hizmetler “oldukları gibi” sunulmaktadır. Hizmetlerin kullanımının riskinin size ait olduğunu kabul etmektesiniz. 

Hizmetlerin zaman zaman mevcut olamayabileceğini kabul etmektesiniz. UYGULAMA hizmetleri hangi nedenle olursa olsun kullanamamanızdan ötürü sorumlu değildir.

UYGULAMA Hizmetlerin belirli bir lokasyonda kullanım için uygun olduğuna dair hiçbir garanti veya beyanda bulunmaz. Hizmetlere erişmeyi ve kullanmayı seçtiğiniz sürece bunu kendi inisiyatifinizde yapmaktasınız. Bu erişim ve Hizmetlerin kullanımı ile bağlantılı olan yürürlükteki Dubai kanunlarına uymak zorundasınız.

 12.Sorumluluk Sınırları  

Yürürlükteki kanunlara göre; UYGULAMA un hiçbir durumda hizmetlerin, içeriğin kullanımı veya kullanılamamasından doğan herhangi direkt, dolaylı, özel, arızi zarar ve tazminatlardan sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. Bunlara kardan zarar, veri kaybı ve marka değerinin yitirilmesi de dahildir. Bilhassa UYGULAMA ın Hizmetlerde saklanan veya işlenen herhangi bir bilgiyle ilgili hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Bunlara bu bilgilerin kurtarılma maliyetleri de dâhildir.

UYGULAMA, hizmetlerin kullanımıyla bağlantılı ve bunlar aracılığıyla      sağlanan herhangi bir içerik ve bilginin geçerliliğinden, güvenilirliğinden veya doğruluğundan sorumlu olmayacaktır. Hizmetlerin kullanımıyla elde edilecek içerik veya bilgilerin kullanımı sizin inisiyatifinizde olacak ve bunun riski de size ait olacaktır.

Bu Şartlardaki hiçbir husus kanunen kapsam dışı bırakılamayacak ve zaruri konulardaki sorumluluklarımızı sınırlamayacaktır. Bunlara yürürlükteki tüketici kanunlarına göre sahip olabileceğiniz haklar da dahildir. 

13.Diğer Kullanıcılar ile Etkileşim Halinde Güvenlik

UYGULAMA herhangi bir kullanıcının Hizmetlerdeki veya Hizmetler dışındaki davranışlarından sorumlu değildir. Kullanıcı diğer kullanıcılarla tüm etkileşimlerinde kendi güvenlikleri açısından dikkatli olmayı kabul etmektedir. Diğer kullanıcılara; mali bilgilerini (örneğin kredi kartı veya banka hesap bilgilerini) vermemeli, banka havalesi ile veya başka türlü para transferi gerçekleştirmemelidir.

DİĞER KULLANICILARLA ETKİLEŞİMLERDEN TEK BAŞINA KULLANICININ KENDİSİ SORUMLUDUR. KULLANICI, UYGULAMA IN KULLANICILARI HAKKINDA SABIKA KAYDI KONTROLÜ YAPMADIĞINI VEYA KULLANICILARININ GEÇMİŞLERİNİ ARAŞTIRMADIĞINI BİLMEKTEDİR. UYGULAMA, KULLANICILARIN DAVRANIŞLARI İLE İLGİLİ HİÇBİR BEYANDA BULUNMAMAKTA, REFERANS OLMAMAKTA VEYA GARANTİ VERMEMEKTEDİR. UYGULAMA GEREKTİĞİNDE KULLANICILARLA ALAKALI OLARAK MEVCUT DEVLET ARŞİVLERİNİ KULLANARAK SABIKA KAYDI KONTROLÜ VEYA BAŞKA TARAMALAR (CİNSEL SUÇLU SİCİLİ ARAŞTIRMALARI GİBİ) YAPMA HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR.

14.Fesih  

Hizmetleri kullanma hakkınız bu Şartlar feshedilene dek devam eder UYGULAMA bu Şartları ve Hizmetleri kullanmanızı herhangi bir bildirime gerek kalmaksızın derhal feshedebilir. Şartları UYGULAMA uygulamalarını kaldırmak ve hizmetleri kullanmanızı sona erdirmek suretiyle herhangi zamanda feshedebilirsiniz. Bu sözleşme, şartlara uymamanız durumunda otomatikman sona erecektir. UYGULAMA ‘ın sona erdirilme veya devre dışı bırakılmadan dolayı size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı yükümlü olmadığını kabul etmektesiniz. Feshe müteakiben, Hizmetleri kullanmayı bırakmayı kabul etmektesiniz. Garantilerde; feragatler, sorumluluk sınırı, fesih ve uygulanacak kanun bölümlerinin hükümleri bu şartların feshine karşın yürürlükte kalmaya devam edecektir. 

15.Devir/Temlik  

UYGULAMA, kendi inisiyatifinde olan bu şartlar altındaki hakları ve yükümlülükleri herhangi bir üçüncü şahsa serbestçe devretme hakkını saklı tutar.

16.İlave Şartlar ve Değişiklikler 

UYGULAMA kullanıcılardan temin ettiği verileri 3. Şahıs uygulamalarla paylaşabilecektir. UYGULAMA verdiği hizmetlerin devamını sağlamak ve kapsamını genişletmek için 3. Şahıs uygulamalardan veri temin etmektedir. UYGULAMA global hizmetler verdiğinden ötürü, ilave Hizmet Şartları belirli yargı bölgelerindeki Kullanıcılar için geçerli olabilir. Bu tip durumlar eklerde sunularak belirtilecek ve ilgili belgelere dahil edilecektir.

UYGULAMAnın Hizmetleri herhangi bir zamanda özellikler ekleyerek veya çıkararak veya Hizmetlere devam etmeyerek değiştirebilir. UYGULAMA herhangi bir zamanda revize edilmiş şartları Kullanıcıya sunmak veya Hizmetlerdeki revize edilmiş Şartları yayınlamak suretiyle revize etme hakkını saklı tutar. Önemli değişikliklerle ilgili olarak ise, Kullanıcı daima bilgilendirilecektir. Aynı zamanda kendisine Hizmetleri sona erdirebilme seçeneği de sunulacaktır. Revize edilmiş Şartlar, Kullanıcıya bildirim veya yayınlanmalarına müteakiben yürürlüğe girecektir. Kullanıcının, revize sonrası Hizmetleri kullanmaya devam etmesi yeni Şartları kabul ettiği anlamına gelmektedir.

UYGULAMA ‘nın topladığı bilgilerin birçoğu isimsiz Kullanıcı kimlik numaraları veya cihaz kimlik numaraları gibi kişisel olmayan tanımlayıcılarla bağlantılıdır ve çevrim dışı dünyada kullanıcının kimliğini tanımlayacak nitelikte değildir. Bu tür Kişisel Olmayan Bilgiler kullanılan cihazın tipi, erişim süreleri, UYGULAMA Hizmetlerini kullanırken seçtiğiniz özellikler veya işlevler ve bulunduğunuz coğrafi konum gibi bilgilerden oluşmaktadır. 

17.Tarafımıza sorumluluğunuz

Bu Koşullar uyarınca, UYGULAMA  Hizmetlerini ve/veya UYGULAMA Platformlarını kullanmanız veya bu Koşulları ihlal etmeniz neticesinde veya herhangi bir şekilde bununla bağlantılı olarak tarafımızın veya grubumuzun veya üst düzey yöneticilerimizin, direktörlerimizin, çalışanlarımızın ve acentelerimizin üstlenmesi gereken tüm davalar, talepler, duruşmalar, masraflar, hasarlar, zararlar ve (yargılama ücretleri de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmayan) harcamalar ile ilgili olarak tarafımıza karşı sorumlu ve mesul olacaksınız.

18.Hukuki Çekinceler

 • Kullanıcının üye olurken beyan ettiği iletişim bilgileri, bülten, pazarlama, reklam gönderme amaçlı kullanılabilir.
 • Uygulama kapsamında veri güvenliği UYGULAMA tarafından sağlanır. Ancak kullanıcı bilgileri, iletişim bilgileri ve diğer içeriğe yetkisiz erişim veya kötüye kullanım, depolama, çoğaltma, satma, kopyalama, hukuka aykırı kullanım olduğunda, bundan kullanıcı sorumludur.
 • UYGULAMA ve üye arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar öncelikle Sulh yolu ile çözümlenecektir. Taraflar, uzlaşma sağlanamaması halinde Türk hukukunun geçerli olduğunu, İstanbul Mahkemeleri’nin yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.
 • UYGULAMA ın; Hizmetleri, bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, UYGULAMA ticari markası, ticari görünümü; mobil uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know - how' a yönelik tüm hakları saklıdır.

 

 1. Aboneliği Yönetme ve İptal

Abonelik iptali ve ücret ile ilgili talepler UYGULAMA tarafından değil, Apple tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. UYGULAMA aboneliğinizi iptal etmek için IOS cihazınızdan Apple’a ait Application Store’u ziyaret ederek menü içerisinde bulunan “abonelikler” sekmesine tıklayınız. Bu kısımda “aboneliği iptal et” sekmesine tıklayıp, devam eden sayfalardaki yönlendirmeleri takip ediniz. Aynı zamanda https://support.apple.com/en-ca/HT202039 adresini ziyaret ederek aboneliğinizi yönetebilir, iptal edebilir ya da iade taleplerinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

UYGULAMA’yı silmek otomatik olarak aboneliğinizi sonlandırmaz.