Gizlilik Sözleşmesi

ÖZET

Aşağıda bu Gizlilik Politikası içerisinde bulunan ana başlıkların bir özeti bulunmaktadır. Bu özet yalnızca sizin bilginize sunulmuştur ve Gizlilik Politikasının bir parçasını oluşturmaz.

Batangemi bir Taksitçi Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. ve Teknasyon Yazılım ve Sanayi A.Ş. ürünüdür ve biz, Taksitci Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. ve Teknasyon Yazılım ve Sanayi A.Ş. olarak, kullanıcılarımızı her zaman dinleriz; şeffaf ve güvenli bir hizmet sağlamak amacıyla değerlerimizin temelini oluşturan gizlilik ve adil kullanım prensiplerini korumayı taahhüt ederiz. Kişisel bilgilerinizin bizde her zaman güvenli ve emniyette bulunduğundan emin olmanızı istiyoruz. 

Bu Gizlilik Politikası aşağıdaki konuları açıklamaktadır:

- Kişisel bilgilerinizi nasıl topluyoruz;
- Hangi kişisel bilgileri topluyoruz;
- Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz;
- Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz ve
- Kişisel bilgilerinizle ilgili sahip olduğunuz haklarınız ve seçimleriniz.

Gizlilik Politikası

Son değişiklik tarihi: 3 Mayıs 2021

1. Biz kimiz?

“Batangemi”, “bizim”, “biz” ya da “bize” ifadelerini kullandığımızda, Taksitçi Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. ve Teknasyon Yazılım ve Sanayi A.Ş. şirketinden bahsediyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Gizlilik Politikası”), aksi belirtilmedikçe, bütün uygulamalarımıza, hizmetlerimize, özeliklerimize, yazılımlarımıza ve web sitemize (birlikte “Hizmetler”) uygulanmaktadır.

Bu Gizlilik Politikasında, hakkınızdaki kişisel bilgileri nasıl kullanacağımız ve kişisel bilgilerinizin güvenli ve gizli tutulmasını sağlamak için aldığımız tedbirler açıklanmaktadır. Hizmet Şartlarımızla birlikte okunmalıdır.

2. Kişisel bilgileri nasıl topluyoruz?

Kişisel bilgilerinizi sizden, Taksitçi Bilgisayar Reklam Yazılım Hizmetleri Paz. Turizm San ve Tic Ltd.Şti. ve Teknasyon Yazılım ve Sanayi A.Ş. tarafından ya da adına işletilmekte olan web siteleri, mobil uygulamalar ya da benzeri diğer cihazlar, kanallar ya da uygulamalar yoluyla elde edebiliriz.

3. Hangi kişisel bilgileri topluyoruz?

Hizmetlerimiz için kayıt yapılması ve/veya Hizmetlerimizin kullanılması sırasında bize verdiğiniz kişisel bilgilerinizi topluyoruz, örneğin ad, adres, e-posta adresi ya da telefon numarası bilgilerinizi toplayabiliriz.

Bize temin ettiğiniz bütün bilgilerin, içeriklerin, materyallerin ya da verilerin, doğru, eksiksiz, yanlışsız olduğunun ve yanıltıcı olmadığının sağlanması ve bunun kontrol edilmesi sizin sorumluluğunuzdadır.

Kendi isteğinizle sağlayabileceğiniz bilgiler

Hizmetlerimizin belirli bölümlerinde, sizden kendi isteğinizle kişisel bilgilerimizi sağlamanız istenebilecektir. Örneğin, sistemimizde bir hesap kaydetmeniz, Hizmetlerimizi kullanmaya başlamanız, tarafımızdan gönderilecek pazarlama bildirimlerine üye olmanız ve/veya sorularınızı sunabilmeniz için, aşağıdaki gibi bazı belirli bilgileri isteyeceğiz:

- İrtibat ve iletişim bilgileri (ad ve e-posta adresi gibi);
- Kullanıcı adı ve şifre;
- Profil bilgileri (profil fotoğrafı ve biyografi) ve
- Bize vermeyi seçebileceğiniz diğer veriler (kayıp bir hesabın tespit edilmesinde kullanılan veriler).

Sizden temin etmeniz istenen kişisel bilgiler ve bu bilgileri neden temin etmeniz istendiğine dair sebepleri, kişisel bilgilerinizi temin etmenizi istediğimiz anda size açıklamaya çalışacağız.

Otomatik olarak toplanabilecek bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda, sizden ve/veya cihazınızdan tabi olunan veri koruma yasaları kapsamında kişisel bilgiler olarak değerlendirilebilecek verileri otomatik olarak toplayabileceğiz, örneğin:

- Hizmetlerimizi kullanımınız hakkında veriler ve analitikler:
- IP adresiniz ve mobil cihaz tanımlayıcılarınız (örneğin, cihazınızın ID’si, reklam ID’si, MAC adresi, IMEI bilgileri);
- Cihaz adı ve işletim sistemi, tarayıcı tipi ve dili gibi cihazınız hakkında veriler;
- Çerezler ve benzer teknolojilerle topladığımız veriler;
- IP adresinize dayanan geniş coğrafi lokasyon bilgileri;
- Kesin coğrafi lokasyon verileri (GPS, onayınızla) ve
- Uygulama içi etkileşimler ve kullanım ölçümleri gibi Hizmetlerimizi kullanımınız hakkındaki veriler.

Reklam ID’si, Apple üzerinde Apple Reklamcı Tanımlayıcısı (“IDFA”) ve Google Reklam Kimliği (“GAID”) anlamına gelmektedir. Bunlar, reklam verenler tarafından ilgi alanına dayanan reklamlar için kullandığı mobil cihaz tanımlayıcılarıdır. Bütün uygulamalarda tutarlı bir şekilde hareket etmektedirler ve bundan dolayı çapraz uygulama izlemesine olanak sağlarlar. Apple üzerinde, gizlilik ayarlarından “reklam izlemeyi sınırla/ limit ad tracking” opsiyonunu seçerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Google Android üzerinde, “ilgiye dayalı reklamları devre dışı bırak/ opt-out of interest based ads” opsiyonunu seçerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Reklam ID’leri, kalıcı olmayan, kişisel olmayan tanımlayıcılardır ve sadece cihazınızla ilişkilidirler. Benzer teknolojiler arasında reklamlar arasında piksel izlemesi yer almaktadır. Bu teknolojiler şirketlerin (pazarlamacılar ve reklam verenler dahil) web sitelerini ve uygulamaları kullandığınızda cihazınızı tanımalarına olanak sağlamaktadır.

Cihazınız hakkındaki veriler, cihazınızın tipi, cihaz modeli, cihazın üreticisi, cihazın işletme sistemi ve dili ile ekran boyutu ya da işlemcisi gibi diğer teknik verileri ya da cihazın belirli bir uygulamaya uyumluluğunun kontrol edilmesi için cihazdan bir geliştiriciye temin edilebilecek bu verilerin bir kombinasyonu hakkındaki bilgiler anlamına gelmektedir.

Bu bilgilerden bazıları, aşağıda daha ayrıntılı bir şekilde açıklandığı üzere, çerezler ve/veya benzer teknolojilerin (“SDK” ya da yazılım geliştirme kitleri gibi) kullanılmasıyla toplanabilmektedir.

Üçüncü taraf kaynaklardan elde edebileceğimiz bilgiler

Hakkınızda üçüncü taraf kaynaklardan kişisel bilgilerinizi alabiliriz. Örneğin, sizi Hizmetlerimizden birine yönlendirecek bir reklamı tıkladığınızda, reklam ağı ve reklam kampanyasının kurulum kaynağına dair bilgileri alabiliriz.

Hizmetlerimize sosyal medya hesabınız yoluyla bağlanmayı seçebilirsiniz. Sosyal medyanızdan aldığımız bilgilerin kapsamı, sosyal medya gizlilik ayarlarınıza bağlı olacaktır, ancak bunlar tipik olarak aşağıda örnekleri verilen, genele açık temel bilgileriniz olacaktır:

- kullanıcı adınız;
- profil resminiz;
- yaş aralığınız ve
- cinsiyetiniz

Ortaklarımızdan toplayabileceğimiz veriler arasında şunlar yer alabilecektir:

- Üçüncü taraf bir aracı Hizmetlerimize bağlamanız durumunda (Facebook, Apple ya da Google gibi) aldığımız veriler;
- Demografik veriler (örneğin: IP adresinizin lokasyonunun tespit edilmesine yönelik veriler);
- Sahtekarlıkla mücadelede kullanılan veriler (örneğin: reklamlarda tıklama hilesi);
- Hizmetlerimizin çalıştığı platformlardan alınan veriler (örneğin: ödemelerin doğrulanmasına yönelik veriler) ve
- Size sunduğumuz Hizmetlerin optimizasyonunu sağlayabilmemiz için reklam ve analitik amaçlarına yönelik veriler.

Sağlık, ırk, din, siyasi görüş, cinsel tercih ya da yönelim hakkındaki bilgiler gibi özel ya da hassas olarak değerlendirilen bilgileri talep etmiyoruz ya da bu nitelikteki verileri toplamayı amaçlamıyoruz.

4. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanabiliriz; 

4.1. Hizmetlere erişmenizin ve Hizmetleri kullanmanızın sağlanması amacıyla. Örneğin;

- Kullanıcı hesaplarının ve profillerinin oluşturulması;
- Sizin için uygulamalarımızın ve/veya oyunlarımızın doğru versiyonlarının sunulması ve
- Onaylar, teknik bildirimler, güncellemeler, güvenlik alarmları ve destek ya da idari mesajlar dahil olmak üzere hizmetlerle ilgili iletişimlerin size gönderilmesi

4.2. Hizmetlerimizin kişiselleştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla. Örneğin;

- Müşterilerinizin destek taleplerine cevap verilmesi;
- Hataları ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını düzeltebilmemiz için sizin / cihazınızın Hizmetlerimizle ilgili olarak karşılaşabileceğiniz/ karşılaşabileceği sorunlar hakkında hata mesajlarının alınması;
- Yasadışı faaliyetlerin tespit edilmesi ve önlenmesi;
- Pazarlama kampanyalarımızın etkisinin ölçülmesi amacıyla uygulama kurulumlarının izlenmesi;
- Seçimli kullanıcı geribildirim anketlerinin yapılması;
- Hizmetlerimizi bir sonraki ziyaretinizde hatırlanabilmeniz ve
- Promosyonlar, ödüller, yaklaşan etkinlikler ile size sunduğumuz ürünler ve hizmetler hakkındaki diğer haberlerin iletilmesi.

4.3. Aşağıda gösterilenlerin bazıları ya da tamamı dahil olmak üzere sizinle iletişim kurmak amacıyla:

- Uygulama içi teklifler ile Hizmetlerimizle etkileşiminize istinaden ödüllerin sunulması;
- Hedeflenmiş, ilgili reklamların sunulması;
- Uygulama içi öğelerin uygulamamızla olan etkinliğinize ve satın alma geçmişinize istinaden indirimli olarak satın alınması tekliflerinin sunulması ve
- Abone olmanız durumunda ödüller ve promosyonlar hakkında pazarlama iletişimleri ve/veya haber bültenlerinin gönderilmesi.

4.4. Pazar trendleri ve müşteri demografik özelliklerinin analiz edilmesi gibi araştırmaların yapılması amacıyla;

4.5. Sahtekarlıkların önlenmesi ve/veya tespit edilmesi ya da tabi olunan yasalar uyarınca gerekmesi durumunda yetkili kurumlara açıklama yapılması dahil olmak üzere yasal yükümlülüklere riayet edilmesi amacıyla.

5. Kişisel bilgilerinizi niçin işliyoruz?

Kişisel bilgilerinizi (bölüm 4’te açıklanmaktadır) sadece veri koruma yasalarına uygun olarak toplayacağız.  Kişisel bilgilerinizi işleme gerekçelerimiz aşağıdaki gibidir:

5.1. Onay – Gerekli olan yerlerde, kişisel bilgilerinizi sadece bize bu şekilde hareket etmek üzere açık ve olumlu onayınızı vermiş olmanız durumunda toplayacağız ve işleyeceğiz.

5.2. Meşru Menfaatler – Bu şekilde hareket etmek üzere makul ve meşru iş gerekçelerimizin olması durumunda kişisel bilgilerinizden bazılarını kullanabiliriz ve işleyebiliriz.  Avrupa gizlilik yasaları kapsamında, kişisel bilgilerinizin işlenmesine yönelik gerekçe olarak “meşru menfaatler” konsepti bulunmaktadır.  Kişisel bilgilerinizin işlenmesine yönelik meşru menfaatlerimiz, Hizmetlerimize erişmenize ve Hizmetlerimizi kullanmanıza olanak sağlayabilmemiz, Hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişime geçebilmemiz ve Hizmetlerimizi iyileştirebilmemizdir.

6. Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?

Hizmetlerimizin herhangi birisini kullandığınızda, kişisel bilgilerinizi aşağıda gösterilen taraflara açıklayabiliriz:

a) Grup şirketlerimize, bize veri işleme hizmetleri sunan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılara, verilerin bulut ortamında saklanması hizmeti aldığımız yurtiçi/yurtdışı kişi ve kurumlara, sunucuları yurtdışında bulunan firmalara bize ödeme altyapısı hizmetleri sunan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve ortaklara. Örneğin, Hizmetlerimizin güvenliğinin ve fonksiyonlarının sağlanmasına destek olan ya da bunların geliştirilmesinde yardımcı olan veya bu Gizlilik Politikasında açıklanan ya da kişisel bilgilerinizi topladığımızda size bildirilen amaçlar doğrultusunda diğer şekillerde kişisel bilgileri işleyenlere.

b) Yetkili kanun uygulayıcı, düzenleyici, yönetici kurumlar, mahkemeler ya da kendilerine açıklama yapılmasının gerekli olduğuna kanaat getirdiğimiz diğer üçüncü taraflara.

c) Kendisine açıklama yapılmasına onay verdiğiniz diğer kişilere.

7. Hangi çerezleri kullanıyoruz?

Çerez, bilgisayarınıza ya da cihazınıza yerleştirilen çok küçük bir metin dosyasıdır. Biz ve iş ortaklarımız, Hizmetlerimizin sağlanması ve kişiselleştirilmesi, kullanımlarının analiz edilmesi, reklamların hedeflenmesi ve sahtekarlığın önlenmesi amacıyla çerezler ve benzeri teknolojiler kullanıyoruz. Çerezler tarayıcı ayarlarınızda devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bu durumda Hizmetlerimizin bazı bölümleri doğru çalışmayabilecektir.

Çerezler, kullanıcıların ad-soyad, cinsiyet veya adres gibi kişisel verilerini içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz.

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısından sınıflandırılabilir:

- Çerezi yerleştiren tarafa göre, Platform çerezleri ve üçüncü taraf Çerezler kullanılmaktadır. Platform çerezleri, Batangemi tarafından oluşturulurken, üçüncü taraf çerezlerini Batangemi ile iş birliği olan dış firmalar yönetmektedir.
- Aktif olduğu süreye göre, oturum çerezleri ve kalıcı çerezler kullanılmaktadır. Oturum çerezleri kullanıcının Platform’u terk etmesiyle silinen çerezlerdir. Kalıcı çerezler ise kullanım alanına değişkenlik gösteren sürelerle kullanıcıların cihazlarında kalabilmektedir.
- Kullanım amaçlarına göre ise, Platform’da teknik çerezler, doğrulama çerezleri, hedefleme/reklam çerezleri, kişiselleştirme çerezleri ve analitik çerezler olarak sınıflandırılmakta ve kullanılmaktadır.

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçları sağlamak için kullanılmaktadır:

- Platform’un çalışabilmesi için lazım temel fonksiyonları gerçekleştirmek. Örneğin, Batangemi kullanıcılarının, sepetlerindeki ürünlerin ziyaretleri süresince kaybolmaması. Oturum açan üyelerin Platform’da her farklı sayfa açışlarında tekrar şifre girmelerine gerek kalmaması.
- Platform’u analiz etmek ve Platform’un iyileştirilmesini sağlamak. Örneğin, Platform’un üzerinde çalıştığı birden fazla sunucunun entegre edilmesi, Platform’u ziyaret edenlerin sayısının belirlenmesi ve buna göre performans ayarlarının düzenlenmesi ya da kullanıcıların aradıklarına erişimlerinin kolaylaştırılması.
- Platform’un işlevselliğini arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak. Örneğin, Platform üzerinden üçüncü taraf sosyal medya ortamında paylaşımlarda bulunmak, Platform’u ziyaret eden kullanıcıların daha sonraki ziyaretlerinde kullanıcı adı bilgisinin ya da arama sorgularının hatırlanması.
- Kişiselleştirme, hedefleme ve reklamcılık faaliyeti gerçekleştirmek. Örneğin, Kullanıcıların görüntüledikleri sayfa ve ürünler üzerinden Kullanıcıların tercih ve beğenileriyle bağlantılı reklam gösterilmesi.

Batangemi, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini önemsemektedir. Bunun yanı sıra, web sitesinin çalışması için bazı zorunlu Çerezler hususunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde web sitesinin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini belirtmek isteriz.

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir:

- Kullanıcılar, Platform’u görüntüledikleri tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkanına sahiptir. Eğer kullanılmakta olan tarayıcı bu imkânı sunmaktaysa, tarayıcı ayarları üzerinden Çerezlere ilişkin tercihleri değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, tarayıcının sunmuş olduğu imkanlara göre farklılık gösterebilmekle birlikte, veri sahiplerinin çerezlerin kullanılmasını engelleme, çerez kullanılmadan önce uyarı almayı tercih etme veya sadece bazı Çerezleri devre dışı bırakma ya da silme imkanları bulunmaktadır. Bu konudaki tercihler kullanılan tarayıcıya göre değişiklik göstermekle birlikte genel açıklamaya https://www.aboutcookies.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Çerezlere ilişkin tercihlerin, Kullanıcının Platform’a erişim sağladığı her bir cihaz özelinde ayrı ayrı yapılması gerekebilecektir.
- Google Analytics tarafından yönetilen Çerezleri kapatmak için https://tools.google.com/dlpage/gaoptout .
- Google tarafından sağlanan kişiselleştirilmiş reklam deneyimini yönetmek için https://adssettings.google.com/authenticated .
- Birçok firmanın reklam faaliyetleri için kullandığı çerezler bakımından tercihler https://www.youronlinechoices.com/tr/reklam-tercihleriniz üzerinden yönetilebilir.
- Mobil cihazlar üzerinden Çerezleri yönetmek için mobil cihaza ait ayarlar menüsü kullanılabilir.

8. Hizmetlerimiz üzerinde hangi reklamları gösteriyoruz?

Hizmetlerimiz üzerinde görüntülendiğini gördüğünüz reklamlar, belirli üçüncü taraf reklam şirketleri adına sağlanmaktadır. Bu reklamların sağlanması için adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ya da telefon numaranız gibi sizi tanımlayan hiçbir bilgi kullanılmamaktadır. Sizinle olası en ilgili reklamların görüntülenebilmesi amacıyla, söz konusu üçüncü taraf reklam verenler, tarayıcınıza bir çerez yerleştirebilecek ya da bu şekilde yerleştirilmiş bir çerezi kullanabileceklerdir. Bu çerez, hakkınızda kişisel bilgiler toplamamaktadır ya da hakkınızda kimliğinizin tespit edilebileceği bilgilerle bağlantılı değildir. Hizmetlerimizi kullanarak, söz konusu üçüncü taraf çerezlerinin bu amaçlarla kullanılmasına onay vermektesiniz.

Çevrimiçi reklamlar ve bu bilgilerin söz konusu şirketler tarafından nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices.

9. Kişisel verilerinizi güvenli tutmak için hangi tedbirleri alıyoruz?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı, uygun olduğu yerlerde, hakkınızdaki bilgilerin güvenli tutulmasına yardımcı olmak için HTTPS kullanıyoruz. Ancak, internet üzerinden aktarılan bilgilerin tamamen güvenli olması garanti edilememektedir.

Bize açıkladığınız bilgileri güvenli tutmak için en iyi gayreti gösteriyoruz. Ancak, bize gönderdiğiniz bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz, bu konudaki risklerin tamamı size aittir. Hizmetlerimizi kullanarak, bilgilerin internet üzerinden sunulmasına ilişkin riskleri kabul ediyorsunuz ve herhangi bir güvenlik ihlali durumunda bizi sorumlu tutmayacaksınız.

10. Kişisel bilgilerinizi ne kadar süre tutuyoruz?

Yasalarca daha uzun bir elde tutma süresi talep edilmedikçe ya da buna izin verilmedikçe, kişisel bilgilerinizi sadece bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçların yerine getirilmesi için ve yasal yükümlülüklere riayet edilmesi, ihtilafların çözüme kavuşturulması ve anlaşmalarımızın uygulanması gibi meşru menfaatlerimiz açısından makul surette gerekli olduğu sürece elde tutacağız. Örneğin, kullanılmayan hesapların kimlik bilgilerini periyodik olarak devre dışı bırakacağız ve veri setlerimizi düzenli olarak gözden geçireceğiz.

Ödeme altyapısı IYZICO tarafından sağlanmaktadır. Ödeme yapmak amacıyla tarafımıza ibraz ettiğiniz kredi kartı bilgilerinizi bünyemizde tutmadığımızı hatırlatmak isteriz. Kredi kartı bilgilerinizin ne kadar süre saklandığını, nasıl kullanıldığını ve işlenip işlenmediğini öğrenmek için IYZICO’nun gizlilik politikasına https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi üzerinden ulaşabilirsiniz.

11. Kişisel bilgilerinizi ikamet ettiğiniz ülke dışına aktarıyor muyuz?

Hizmetlerimiz doğası gereği küreseldir ve kişisel bilgileriniz, ikamet etmekte olduğunuz ülke dışındaki ülkelere aktarılabilecek ve bu ülkelerde işlenebilecektir. Açık rızanız olması halinde sunucu hizmeti aldığımız merkezi yurtdışında bulunan kuruluşlara verileriniz aktarılabilecek ve işlenebilecektir. Bu ülkelerin, kendi ülkenizin yasalarından farklı veri koruma yasaları bulunabilecektir. Verilerinizi Gizlilik Politikamızda açıklandığı şekilde korumak için yeterli ve uygun önlemleri sağlamak için bütün tedbirleri alıyoruz. İş ortaklarımızın kullanabileceği uygun koruma tedbirleri arasında, AB Komisyonu tarafından onaylanan standart sözleşme maddeleri ile ABD’ye aktarılması durumunda Gizlilik Koruması sertifikasyonu yer almaktadır.

12. Yaş Sınırları

18 yaşın altındaki hiç kimse hakkında bilerek kişisel bilgiler toplamıyoruz ya da bu bilgileri doğrudan ya da ilgiye dayalı reklam amaçları doğrultusunda kullanmıyoruz veya söz konusu kişilerin Hizmetlerimizi kullanmasına bilerek izin vermiyoruz.  18 yaşından küçükseniz, lütfen adınız, adresiniz, telefon numaranız ya da e-posta adresiniz dahil olmak üzere bize hakkınızda hiçbir bilgi göndermeyin.  18 yaşın altındaki hiç kimse bize kişisel verilerini vermemelidir.  18 yaşın altında bir çocuk hakkında kişisel bilgiler toplamış olduğumuzu öğrenmeniz durumunda pratik olarak mümkün olan en kısa süre içerisinde söz konusu verileri sileceğiz. 

13. Kişisel veri haklarınız ve bizimle irtibata geçme yollarınız

Bizden yazılı olarak talep etmeniz durumunda, hakkınızda tutmakta olduğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasının talep edilmesi hakkı dahil olmak üzere, mevcut veri koruma mevzuatı kapsamında belirli haklara sahipsiniz.

i. Erişim hakkı: kişisel bilgilerinizin kopyalarını bizden talep etme hakkınız;
ii. Düzeltme hakkı: yanlış ya da eksik olması durumunda bizden kişisel bilgilerinizi düzeltmemizi talep etme hakkınız;
iii. Silme hakkı: kişisel bilgilerinizi sistemlerimizden silinmesini ve kaldırılmasını talep etme hakkınız;
iv. Bilgilerinizin kullanımının sınırlandırılması hakkı: kişisel bilgilerinizi kullanmayı “engellememizi” ya da kullanma yöntemlerimizi sınırlandırmanızı talep etme hakkınız;
v. Veri taşınabilirliği hakkı: kişisel bilgilerinizi taşımamızı, kopyalamamızı ya da aktarmamızı talep etme hakkınız; 
vi. İtiraz etme hakkı: meşru menfaatlerimiz doğrultusunda kullandığımız durumlar dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi kullanmamıza itiraz erme hakkınız.

Sorularınızı iletmeniz, bu Gizlilik Politikasında belirtilen haklarınızdan herhangi birini kullanmanız ve/veya şikâyette bulunmanız için, lütfen bizimle şu adresten irtibata geçiniz: destek@batangemi.com

Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasını herhangi bir zamanda tadil etme ya da üzerinde değişiklikler yapma hakkını saklı tutuyoruz ve bütün değişiklikler Hizmetlerimiz bölümünde yayınlanacaktır.  En son revizyon tarihi bu sayfa üzerinde görülecektir.  Bu politika hakkında önemli değişiklikler yapmamız durumunda, e-posta gönderimi gibi diğer yollarla da size bilgi vereceğiz.  Yasalarca gerekli olması durumunda, söz konusu değişikliklerin yapılması için onayınızı alacağız.  Bu değişiklikleri kabul etmemeniz durumunda, lütfen Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeyin.